o osiedlu

Osiedle Sosnowa …na progu lasu

„To zamknięte osiedle usytuowane we wczasowej dzielnicy Ełk-Szyba. Naturalne sąsiedztwo drzew zapewnia spokój i doskonały klimat. Zacisza osiedla strzeże ściana lasu, oraz całodobowa ochrona wraz z automatyczną bramą.”

Na progu lasu

Osiedle Sosnowa położone jest nieopodal lasu, w przyrodniczo atrakcyjnym miejscu miasta Ełku.  Osiedle graniczy   z wielkim kompleksem lasu sosnowego, co gwarantuje mieszkańcom osiedla, możliwość korzystania z walorów rekreacyjnych lasu. Bliskość drzew zachęca do uprawiania wielu form aktywności ruchowej – jazdy na rowerze, biegania, spacerowania, a także uprawiania nord trekkingu na łonie lasu.

Zieleń. Harmonia spokoju


Zielonymi  duktami  można  dotrzeć do   chwil  spokoju   –   tak  potrzebnych w stresującej codzienności. Dziewicze środowisko naturalne nie tylko ułatwia utrzymanie kondycji fizycznej, ale jest źródłem łagodzenia bodźców   codziennie   i   negatywnie   oddziałujących   na   naszą   psychikę. Zerwanie z stresogennym i hałaśliwym rytmem miasta, przeniesie nas do łagodnego szumu wiatru w koronach drzew lub porannego śpiewu ptaków. Osiedle Sosnowa sprzyja refleksji i odzyskaniu tak potrzebnej naturalnej równowagi.

Projekt inspirowany lasem


Tonące w zieleni Osiedla Sosnowa i ciągnące się po horyzont lasy będą widoczne nawet z mieszkań na parterze. O każdej porze roku obraz zmieniającej się przyrody ucieszy oczy domowników. W   ciągu   kilku   minut mieszkańcy   będą   mogli wyjść na   relaksujący   spacer   i   zatopić wzrok w zielonych konarach drzew. Spacer lub krótka jazda rowerem doprowadzi do kliku urokliwych jezior rozlanych głęboko wśród pobliskich leśnych połaci.

Osiedle Sosnowa usytuowane jest w bezpośredniej bliskości linii lasu. Nabywcy nie muszą się obawiać, że cokolwiek przesłoni im zielono-iglastą panoramę rozpościerającą się na horyzoncie. Lokalizacja osiedla na skraju miasta nie oznacza jednak potrzeby rezygnacji z jego walorów. Teren na którym powstaje Osiedle Sosnowa jest doskonale skomunikowany z centrum. Tutejsi domownicy mają do dyspozycji autobusy miejskie i dwupasmową drogę wiodącą do ścisłego centrum Ełku.

Wśród lasów i jezior mazurskich

Kameralny kompleks bloków Osiedla Sosnowa stosunkowo blisko sąsiaduje z sześcioma przepięknymi zbiornikami wodnymi:

1. Jezioro Ełckie
2. Jezioro Selment Mały
3. Jezioro Selment Wielki
4. Jezioro Tatarskie
5. Jezioro Żabie Oczko
6. Jezioro Małe Żabie Oczko

Zielone światło dla komunikacji


Położenie kompleksu osiedla wykorzystuje najważniejsze walory Ełku jako miasta zbudowanego w otoczeniu mazurskich jezior. Budynki znajdują się obok rozległych zielonych terenów , a jednocześnie w niedużej odległości od szkoły, przedszkola, supermarketów, czy osiedlowej poczty.

Dialog przyrody i cywilizacji


Dziewiczy teren nowocześnie przekształca się w przyjazne dla mieszkańców osiedle, z pełną infrastrukturą, licznymi miejscami parkingowymi i terenami wypoczynku i rekreacji. W najbliższym otoczeniu dostępna   jest   cała   niezbędna   infrastruktura   służąca   mieszkańcom. W pobliżu znajdziemy aptekę, przychodnie lekarskie, liczne sklepy i punkty gastronomiczne pobliskiego osiedla leżącego nad zatoką Jeziora Ełckiego. Młodych rodziców ucieszy bliskość szkół znajdujących się w sąsiadującym sektorze Ełku. Osiedle Sosnowa jest doskonale skomunikowane z miastem poprzez transport autobusowy i dobrze utrzymaną drogę miejską.

Facebook